Młoda Folkowa KREW w najnowszej odsłonie to ścisła kontynuacja  dorobku Young Folk Crew, zespołu, który powstał we wrześniu 2009 roku. (więcej na facebook.com/mlodafolkowakrew)

Teraz grupę firmuje Fundacja Muzyczne Barwy Podlasia i Białostockie Towarzystwo Esperantystów, które użycza swojej siedziby na próby zespołu. Zespół  czerpie inspiracje z wielokulturowej muzyki obecnej w naszym regionie. Ze szczególnym upodobaniem wykonuje repertuar w języku jidysz i esperanto. (patrz folder w Galerii)

DZOU-I (Copy)

 

Dziecięca Orkiestra Ukulele z Białegostoku to najmłodsze dziecko Objazdowej Szkoły Muzycznej. Zespół powstał w 2012 roku jako oferta edukacyjna dla najmłodszych (5-12 lat).  W swoim 40 osobowym składzie obok 30 ukulele zespół ma również instrumenty melodyczne: flet, akordeon, melodykę a także egzotyczne: carimba, kazoo, cajon. (patrz folder w Galerii)

 

 

MGF z TK_1 (Copy)Młodzieżowa Grupa Folkowa z GOK w Turośni Kościelnej to kolejny zespół, który powstał w 2011 r.  na bazie instrumentarium Objazdowej Szkoły Muzycznej. Wiodącym instrumentem jest tu akordeon cyfrowy, przy użyciu którego klarnetowe i skrzypcowe brzmienia budują szczególny klimat folku.

 

 

Orkiestra Form Różnych z GOK w Michałowie nazwę swą zachowuje od chwili powstania t.j. stycznia 2010 roku.
W trzecim roku działania wzbogaciła się o 12 instrumentów  hawajskiego pochodzenia – ukulele. Podczas licznych koncertów  w Michałowie (WOŚP, Dni Michałowa, Święto Grzyba) możemy obserwować rozwój tego zespołu.

 

zub14

Zaścianki UKU BAND to kolejny zespół, którego instrumentarium bazuje na różnych rodzajach hawajskiego ukulele. Zespół istnieje od grudnia 2013 roku i koncertował już w Zaściankach, Grabówce, oraz wspólnie z Dziecięcą Orkiestrą Ukulele w Białystoku i Turośni Kościelnej (podczas Bicia Rekordu Ukulele 1 czerwca 2014 roku).  Od września 2014 roku dzięki Funduszowi Sołeckiemu z  Zaścianek i inicjatywie Pana Leonarda Krzyżaniaka grupa ma już swoje instrumenty, m.in:  Ukulele koncertowe – elektryczne Fendera, Ukulele barytonowe a także unikalne w Polsce – ukulele basowe Firmy KALA

Dziecięcy zespół śpiewający w języku esperanto i grający na ukulele. Powstał we wrześniu 2015 roku przy Białostockim Towarzystwie Esperantystów. Grupę tworzą liderzy z różnych sekcji Objazdowej Szkoły Muzycznej. Pierwszy koncert odbył się 12 grudnia 2015 roku podczas 16 Białostockich Dni Zamenhofa. Warto obejrzeć zdjęcia i filmy z tej imprezy w naszej Galerii. (także na facebook  Lech Jan Mazurek/Świat ukulele na Podlasiu)

 

 

WASILKOWSKIE UKULELE-page-001 (2)Wasilkowskie Ukulele – zespół powstał w październiku 2015 roku. Działa przy Świetlicy Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie. Pierwszy koncert dał 28 stycznia 2016 roku na Sesji Urzędu Miejskiego. Kolejny podczas Dni Wasilkowa w czerwcu 2016 r.

Zespół w składzie ma dwie sekcje: dziecięcą i młodzieżową, łącznie liczy 20 osób. Rodzice docenili postępy swoich pociech i kupli im własne ukulele.  W kolejnym roku szkolnym zespół dał nowe koncerty: w październiku  2016 r. podczas Dnia Seniora, i w grudniu 2016 r. na uroczystości opłatkowej w OHP. Obok repertuaru rozrywkowego zespół gra i śpiewa także świąteczne pastorałki.